
Premium dryckekiosk
JL852
Obevakad dryckesstation
Färsk mjölk & nymalet kaffe
Inbyggd-ismaskin och kylare
40+ Dryckesalternativ
Guangzhou Jetinno Intelligent Equipment Co., Ltd. är en av de mest professionella tillverkarna och leverantörerna av premium dryckekiosk i Kina. Om du är intresserad av vår premium dryckekiosk, välkommen att köpa kvalitetsmaskinen från vår fabrik. Grossisttjänsten och den skräddarsydda tjänsten finns också.

Noll-Beröring från kopp till lock
En robotarm hämtar koppar, serverar drycker, applicerar lock via automatisk-lock och öppnar en pickupdörr – allt i ett stängt, hygieniskt system.
Inbyggd -i bekvämlighet
En inbäddad kopphylsa och frontmonterad-förpackningshylla gör att kunderna kan ta sin dryck färdig-att-gå, vilket eliminerar spill eller förseningar.


40+ Varma, kylda och iskalla skapelser
Färsk mjölk, nymalet kaffe, 6 snabbblandningar och 6 smaksatta sirapsalternativ. Från klassisk espresso och sammetslena kallskum lattes till iskall matcha lattes och säsongsbetonade specialiteter, den tillverkar över 40 drycker för att passa alla önskemål och tillfällen.

Smart och enkelt underhåll
JL852 är konstruerad för effektivitet och har intelligenta automatiska rengöringscykler tillsammans med enkla manuella rengöringsalternativ.
IoT-driven prediktiv vård
Den molnanslutna-backenden övervakar ingrediensnivåer, maskintillstånd och prestandastatistik i realtid. Automatiska varningar rapporterar lågt lager, potentiella fel eller underhållsbehov – vilket avsevärt minskar stilleståndstiden och driftskostnaderna.

Pekskärm
Intuitivt gränssnitt för att bläddra och beställa drycker
Färsk mjölk
Har mjölkkylare för färsk mjölk
snabb förberedelse
I snitt 45s per kopp
Barista-struktur
Färsk mjölk & kallt mjölkskum
vad som finns inuti
engagemang för kostnadseffektivitet-
Från den modulära designen av hög-kärnkomponenter med hög prestanda till den väl-organiserade interna layouten och funktionerna med stor-kapacitet, JETINNOs golvstående kaffeautomater är noggrant utformade för att erbjuda funktionalitet, flexibilitet, såväl som drifts- och underhållseffektivitet, allt i syfte att ge sina kunder en kostnadseffektiv lösning som uppfyller deras bästa kostnadskrav{{3}.
- Modulär flexibilitet för mångsidiga installationsalternativ
Moduler som extraktionsenhet, filterbryggare och vattenkylare kan kombineras flexibelt, vilket gör det möjligt för kunder att konfigurera maskinen enligt olika driftsättningsscenarier.
- Importerade/patenterade komponenter för hög kvalitet och tillförlitlighet
Importerade/JETINNO-patenterade kommersiella komponenter garanterar konsekvent dryckeskvalitet, minskade underhållskostnader och minimerade stillestånd.

- Löstagbar design för enkel manuell rengöring
Dryckstillverkningsmodulerna kan enkelt tas loss för djuprengöring, vilket minskar underhållssvårigheter och sparar underhållstid.
- Zonad layout och stor kapacitet för effektivt underhåll
Tydlig zonindelning separerar dryckesmoduler (överst) och förvaring (nederst) för snabb åtkomst.
Stora-blandningsbehållare och avfallskärl minskar underhållsfrekvensen.
nyckelkomponenter
Kärnkomponenterna i JETINNOs kaffeautomater är alla egen-utvecklade, med patent erhållna nationellt och internationellt, och tillverkade av kända internationella leverantörer.

Ditting EMH64 kvarn
- 64 mm platt borr av rostfritt stål
- Låg malningsvärme, ingen störning på kaffesmaken
- Flera justeringsgrader av slipfinhet
- 125 000 gånger livslängd

JETINNO Espressobryggare
- Internationellt patenterad, använd av europeiskt-hundraårigt varumärke
- PTC konstant uppvärmning i bryggkammaren
- Anti-gravitationsextraktion och för-infusionsteknik
- Automatisk tryckavlastning för att tömma restvätska
- Två bryggkammare tillgängliga (14g och 20g)

JETINNO Filter Brewer (te/kaffe)
- Spraybryggning och för-infusion
- Justerbar bryggtid, vattentemperatur och volym
- Direkt droppdesign för att förhindra ontaminering
- Kaffepulverfilter/tepulverfilteralternativ
- Max kapacitet 14g pulver

JETINNO patenterat hydraulsystem
- Swedish BACKRHTS 700ml högtryckspanna i rostfritt stål-
- 15 bar hög-växelpump med PWM-styrning med sluten-slinga
- 2700W värmeeffekt för stabil vattentemperatur
- Japansk OMRON temperatur/trycksensor
- USA EMERSON professionell STB temperaturkontroll skyddsbrytare
- Importerad ventilgrupp, beslag och flödesmätare

JETINNO patenterad ismaskin
- Kontinuerlig isproduktion på inte mindre än 13 koppar (180g/kopp)
- Islagringskapacitet: 1,5 kg per behållare, istillverkningskapacitet: 72 kg per dag, isblock: 1,2 g per styck
- Tysk Secop-kompressor och japansk förångare
- UV-ljussterilisering
- Smart detektering av ismängd/kylfel

JETINNO Smart Milk Foam System
- Tillhandahåll varm/kall mjölk och varm/kall mjölkskum
- Fluid-o-tech mjölkpump, gör tätt och silkeslent skum
- Smart detektering, varning för tom mjölktank
- Luftfuktighet och temperaturinställningar för varje drink
- Automatisk rengöring av mjölksystem
- Separat och löstagbar färskmjölksmodul
Avancerad molnhantering
Utnyttja kraften i I-Jetinnos molnplattform för real-övervakning av maskinstatus, fjärrkonfiguration, automatiska programuppdateringar och omfattande försäljningsanalyser. Den här anslutningen möjliggör snabb problemlösning och data-drivet beslutsfattande-, vilket minimerar stilleståndstiden och ökar intäkterna.
Maskinövervakning i realtid-
Livespårning av maskinstatus, nätverksanslutning, fel och mixnivåer;
Interaktiv instrumentbräda med maskindistributionskartor;
Låg lagervarning för snabb påfyllning och minskad stilleståndstid.
Fjärrkontroll och konfiguration
Fjärrjustering av recept, prissättning och driftsinställningar;
Fjärruppdateringar för annonser, kampanjer och UI-teman;
Maskinlåsning och funktionsbegränsning för säkerhet och underhåll;
OTA-systemuppdatering för flera maskiner.

Moln-baserad dryckes- och recepthantering
Centraliserad plattform för anpassning och distribution av dryckesrecept över flera maskiner. Säkerställer konsekvent dryckkvalitet och snabb anpassning till marknadstrender.
Avancerad dataanalys och rapportering
Fler-dimensionell analys för försäljning, intäkter och transaktioner;
Anpassningsbara rapporter om produkttrender och prestanda
kvalifikationer och certifieringar
JETINNOs kaffeautomater har genomgått rigorösa certifieringsprocesser för att säkerställa säkerhet, kvalitet och överensstämmelse med produkter på olika marknader, inklusive elsäkerhet och prestanda, säkerhet för kontakt med livsmedel och miljömässig hållbarhet. Dessa certifieringar visar tillsammans JETINNOs engagemang för att tillhandahålla kaffeservicelösningar som inte bara är säkra och pålitliga utan också hållbara och miljömässigt ansvarsfulla.



applikationsscenarier
JETINNOs självbetjäningsautomater för kaffe-passar bra på en mängd olika platser där människor vill ha en snabb kaffeupplevelse av hög kvalitet.
Dessa platser har en stor människotrafik och människor behöver ofta fylla på vätska.
Populära Taggar: premium dryck kiosk, Kina, tillverkare, grossist, anpassade, köp
Grundläggande funktion
| Modell |
JL852-ESFB7C6S-FM-Y
|
| Dryckesalternativ | 40+ varma, kylda och iskalla alternativ |
| Utgång per timme* | espresso: 80 koppar, americano: 55 koppar, Iced americano: 40 koppar, cappuccino: 38 koppar, Instant: 72 koppar |
| Rekommenderad daglig produktion |
300 koppar |
| Driftgränssnitt | "32 horisontell pekskärm |
| kopp leveransdörr |
Automatisk hissdörr |
| Locklock | Automatisk lock |
| Vattenförsörjning | standard: Kranvatten, opt: fatvatten |
| internetuppkoppling | standard: Wi-Fi, Opt: 4G |
| OS | android |
| Valfri funktion | Dispenser för kopphylsa, UV-ljus, Topljuslåda, IR-sensor, SaaS-plattform |
| anpassningsbart föremål | Toppljuslåda, varumärkeslogotyp, UI-logotyp, dryckesbild, videoannonser, portar, OS |
*Baserat på protokoll DIN18873-2 timproduktion
tekniska data
| Modell |
JL852-ESFB7C6S-FM-Y
|
|
Kvarn |
Ditting EMH64*1 |
| ES bryggare | P14*1, Opt. P20*1 |
| Filterbryggare | 14g*1 (te) |
| Panna | Panna*3 |
| Pump | kugghjulspump*1 |
| Ismaskin | Inbyggd-, 1,5 kg*1 |
| Vattenkylare | Integrerad i ismaskinen |
| Färskmjölkssystem | Varm & kall mjölk, varm & kall mjölkskum |
| Sirap Station | 6 flaskor |
|
bönbehållare |
1800g*1 |
| Snabbblandningsbehållare | 4L*6 |
| mixer | 3 |
| kopp dispenser | d90 mm, 16 Oz (opt. 12 Oz), 150 koppar, 5 kolumner |
| Lock dispenser | D90 mm, 130 st |
| Kaffemalen bin |
125 kakor |
| avloppsvattenhink | Standard: 15L*1, Opt. direkt dränering |
| strömförsörjning | 220-240V, 50/60Hz |
| märkeffekt |
3500W |
| dimension (b*H*D) | 1000mm*1900mm*1000mm |
| Nettovikt | 450 kg |
Skicka förfrågan
Du kanske också gillar






